_DSC0394-min

зеро-вейст

Яке відношення має zero waste або життя без відходів до теми здорового способу життя? Ми вважаємо, що здоровий спосіб життя – це не лише тоді, коли ти уважно ставишся до себе та свого організму, а й поважаєш інших людей, істот та природу навколо. Тому ми гуманно  ставимося до тварин, не їмо їх, не ходимо в цирк, не носимо хутра. А ще думаємо про те, що купуємо та що викидаємо.

"безвідходна" філософія має 5 щаблів:

refuse
(відмова)

Цей крок передбачає відмову від певного виду продуктів. Наприклад, наша відмова від споживання м’яса – це в тому числі і допомога планеті. Як і відмова від одноразових пакетів та іншої упаковки, яку неможливо переробити. Ми стараємось усе купувати в авоськах, торбинках чи хоча б картонних ящиках. Але ми також люди і часом і в нас поселяються кульочки. У нас немає бахіл для відвідувачів: ми просто просимо гостей роззуватись.

reduce
(зменшення)

Зменшення використання. Всі речі, якими ми наповнюємо садочок, купуються відповідально. Ми сподіваємось, що вони прослужать нам багато років. Іграшки максимально натуральні – більшість з дерева чи тканин. Ми також вчимо дітей економити ресурси нашої планети: виключати світло та економити воду з крану.

reuse
(повторне використання)

Є речі, які можна використати ще раз. Зробити корони з фольги, якою загортали їжу, щоб не охолола. Малювати з обох сторін листка. Або влаштувати обмін іграшками, якими ти уже не граєшся, зате комусь вони можуть бути супер-цікаві! 

recycle and rot
(переробка і компостування)

Розхідні матеріали для садочку ми підбираємо з думкою про можливість їх переробки. Якщо пластилін, то в картоні, а не в целофані. Якщо папір, то з переробної сировини, і це про туалетний теж).  Сміття, яке все ж таки продукуємо, сортуємо та здаємо на переробку♻️ хоча ми теж не ідеальні: у нас теж є відходи, які не переробляються. Та ми щиро прагнемо до свідомого екологічного життя і вчимо дітей такому.