зображення_viber_2021-03-15_09-27-17

Педагогіка

На чому базована наша педагогіка?  Перш за все на наших відчуттях. На тому, що саме такий підхід, в основу якого покладена любов до дитини та усього живого, є природним та істинним. Але в ньому присутні також елементи загальновідомих підходів до виховання дітей, як теорія прив'язаності Ньюфелда, Вальдорфська та педагогіка Монтессорі.

основні моменти:

🍊 Ми дозволяємо дітям бути вільними у межах безпечних рамок.

🍊 У нас вважається нормальним плакати, реготати і навіть подушками битись

🍊 На наше переконання дошкільнята мають нагулятись, настрибатись, жучків порозглядати, а тоді уже навчитись чомусь

🍊 Унас одна велика різновікова група, поділ по віку лише на заняттях

то як же ж ми ставимося до дітей або пам'ятка вихователям:

🍊Ми розуміємо, що залишаючись в садочку, дитина розлучається зі своїми найближчими людьми.

🍊Ми повинні побудувати з кожною дитиною стосунки, в яких вона нам довіряє, вірить і має нашу любов і підтримку.

🍊Ми не замінюємо її маму чи тата, але ми той дорослий, який відповідальний за малюка, коли він у садку.

🍊Ми любимо і цінуємо кожну дитину такою, якою вона є. Ми любимо просто так, а хвалимо за старання та досягнення.

🍊Ми не порівнюємо дітей. Кожен з них наділений своїм набором талантів та має різний рівень умінь. Ми порівнюємо дитину лише з нею самою: наскільки краще в неї виходить певна справа.

🍊Ми обіймаємо, гладимо по голівці, цілуємо в щічку, беремо на ручки, колишемо, коли ми в таких стосунках із дитиною, що вона дозволяє це зробити та потребує цього.

🍊Ми не б’ємо дітей, не сваримо їх, не ставимо в кути, не робимо тайм-аути.

🍊Ми пояснюємо чому так не можна робити, дивлячись одне одному у вічі.

🍊Ми пам’ятаємо, що наші стосунки завжди важливіші за поведінку дитини. І щоб не сталося, дитина повинна знати, що вона завжди матиме нашу любов і довіру.

🍊Ми дозволяємо дітям бути вільними у виборі, коли це можливо. Якщо дитина не хоче ліпити квіточку, як усі, вона може робити щось інше. Якщо не хоче спати – може тихенько гратися. Не хоче їсти запропоновану страву – може з’їсти щось інше.

🍊Ми не змушуємо, ми мотивуємо.

🍊Ми підтримуємо самостійність. Ми дозволяємо самостійно розставити тарілки, налити смузі в чашку, позамітати, навіть якщо у дитини це поки не дуже виходить. Ми хвалимо за старання та показуємо як зробити краще.

🍊Ми забороняємо лише у випадках небезпеки для життя чи здоров’я дитини. У решті випадків ми наглядаємо та страхуємо, але не зупиняємо. Якщо дитина хоче вилізти на високий турнік, ми не кажемо, що вона ще замаленька. Ми страхуємо її та пояснюємо, що це можна робити, але лише під наглядом дорослих. Якщо дитина бажає порізати фрукти, вона може це зробити, але лише з допомогою вихователя.

🍊Ми не відмовляємо дитині у допомозі, навіть якщо вона може зробити це сама. Ми можемо попросити почекати, поки ми допомагаємо іншій дитині або змотивувати до самостійного виконання.

🍊Ми не забороняємо плакати. Ми розуміємо, що сльози нормальна реакція дитини на події, які її не влаштовують. Ми показуємо як можна змінити ситуацію, або пригортаємо та заспокоюємо, коли змінити її неможливо.

🍊Ми також приймаємо, а не забороняємо злість та агресію дитини. Ми стараємось зрозуміти, чому дитина проявляє їх (хоче їсти, спати, втомлена, не відчуває себе у безпеці і т.д.) і виправляємо ситуацію. Або запитуємо в дитини про причину, коли виявити самі не можемо і показуємо як можна вирішити все по-іншому.

🍊Ми дозволяємо дітям вирішити конфлікти між собою самостійно. Ми втручаємося лише тоді, коли він зайшов у глухий кут. Ми показуємо, як можна висловити свої потреби і знайти спільне рішення.

наші вихователі

_DSC2548_edited-min

Ліля

Ліля з нами з першого дня відкриття садочку. Емпат до кінчиків пальців: переживає емоції дітей як власні. Має нескінченний вагон терпіння, любові і слів підбадьорення. Щиро любить гратись, стрибати, пальцями малювати. Світла, добра і щира. Має профільну педагогічну освіту і досвід роботи нянею у німецькій сім'ї. Вегетаріанка. Зеро-вейстер
131905085_175445374321911_756744193210537680_n

Сергій

Той хто заставив нас переосмислити що значить бути вільним. Хто переставляє всі меблі в садку, створюючи нові конструкції, до яких ми б раніше не додумались. Хто возить дітей на скейті і носить в наплічнику для вуличних іграшок. Хто вчить їх лазити по деревах і ходити на руках. Щирий, справжній, неординарний. Може дурачитись як дитина. А може лише голосом заставити втихомириться усіх. І йдеться не лише про дітей. Веган. Зеро-вейстер. Наш чоловік у садочку
_DSC2550-min

Катя

Катя з тих, хто може колінко поцьомати, обійняти, по голівці погладити, але й дисципліну в групі тримати під своїм контролем. Весела, активна, відповідальна до непристойності) Любить походи в гори та малювати аквагрим. За освітою еколог. Має 2 роки досвіду роботи у християнському садочку, тож часто вчить нас як треба і ми їй за це безмежно вдячні
IMG-3aff55cb170731287be8ba0f3cbcb13e-V

Катя менша

Катя ніжна і строга одночасно. До неї за замовчуванням тягнуться діти і вона готова дарувати їм своє світло і тепло у відповідь. Але вона може і сказати: "Так, припиніть це, бо я зараз буду сильно злитись"! Працювала вихователем у дитячому садку своєї мами в Казахстані. Також волонтером з людьми з особливими потребами. Добра і щира. Впевнені, що вона нас ще здивує.
247528668_216007-1

Юля

Драйв, позитив, вир заряду і емоцій - це все про Юлю. Часом нам видається, що цей простір не може вмістити її. І вона таки виривається, виходить за рамки шаблонів, правил, заставляє нас рухатись вперед і просто жити тут. Мама прекрасного Алекса, який теж ходить до нас в садок. Друг, який завжди поруч, завжди підтримає і якого вистачає на нас усіх. Мандрівниця за покликанням серця. Об'їздила 39 країн і ще не менше чекає її попереду. Прихильниця теорії прив'язаності, яка хоче і може ставати кращою кожного дня.